HD-Dental Centrum Stomatologii

Leczenie endodontyczne (Kanałowe)

Gdy pojawią się objawy zapalenia tkanek wewnątrz zęba- infekcja nerwu, ropień – należy rozpocząć leczenie kanałowe, które może uratować Twój ząb.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest skomplikowane ze względu na niezwykle małe rozmiary kanałów korzeniowych oraz ich zróżnicowaną anatomię. Dlatego w HD-Dental pracujemy z użyciem nowoczesnego, niezawodnego sprzętu i stosujemy innowacyjne metody leczenia.

Leczenie kanałowe HD-Dental

Leczenie endodontyczne ( kanałowe ) przeprowadzane jest z użyciem specjalistycznego mikroskopu oraz z wykorzystaniem lasera stomatologicznego. Diagnostyka trudnych przypadków odbywa się na podstawie wykonywanych na miejscu trójwymiarowych badań tomograficznych umożliwiających precyzyjne zaplanowanie zabiegu, oraz właściwe wyleczenie wszystkich kanałów korzeniowych. Bezbolesne zabiegi gwarantuje system znieczuleń komputerowych The Wand.

 

Powiększenie mikroskopowe pola zabiegowego zwiększa precyzję działania i daje zwiększone szanse na wyleczenia zęba. Laserowe odkażanie kanałów jest najlepszą metodą usunięcia bakterii z zainfekowanych kanałów korzeniowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zęby, które kiedyś nadawały się jedynie do usunięcia dziś mogą prawidłowo funkcjonować jeszcze przez długie lata.