Wybielanie zębów / Stomatologia Estetyczna

Nadajmy Twojemu uśmiechowi blask. Czasami tym czego potrzebujesz jest wymiana nieestetycznych, nieszczelnych wypełnień- innym razem wskazany jest zabieg wybielania. Są także sytuacje gdzie najlepiej sprawdzi się wykonanie licówek, które skorygują nie tylko kolor ale także i kształt zębów dodając uśmiechowi piękna i harmonii.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Jeżeli nie satysfakcjonuje Cię kolor Twoich zębów i przeszkadza Ci to, że są one zbyt ciemne, to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Jesteśmy w stanie zaproponować Ci kilka metod na rozjaśnienie Twojego uśmiechu.

Wybielanie diodowym laserem stomatologicznym

Najnowocześniejsza i najlepsza metoda wybielania zębów pozwalająca uzyskać efekt jaśniejszych zębów podczas jednej wizyty w naszym gabinecie. Laser powoduje najmniejszą spośród wszystkich metod wybielania nadwrażliwość pozabiegową zębów oraz najszybszy i najmocniejszy efekt.

Laser Stomatologiczny

Wybielanie lampą Zoom

Metoda polegająca na aktywacji środka wybielającego zęby światłem specjalistycznej lampy wybielającej. Metoda pozwala uzyskać bielsze zęby na jednej wizycie.

Czy wybielanie jest bezpieczne?

ak, wszystkie metody wybielania stosowane w naszej klinice są całkowicie bezpieczne. Mogą wystąpić dwa, krótkotrwałe efekty uboczne :

-nadwrażliwość zębów na ciepłe i zimne bodźce. Nadwrażliwość pozabiegowa trwa krótko i w przypadku jej wystąpienia stosuje się odpowiednie preparaty, które potrafią zredukować ją do minimum.

-podrażnienie dziąseł. Występuje rzadko. Takie podrażnienie występuje kilka dni i mija samoistnie.

Utrzymanie efektu wybielania zależy od nawyków higienicznych i żywieniowych.

Wybielanie nakładkowe

Chcesz mieć możliwość rozjaśnienia zębów nie wychodząc z domu? Chcesz wzmocnić lub odnowić uzyskany po wybielaniu efekt? Metoda nakładkowa jest dla Ciebie.

Na bazie pobranych wycisków wykonujemy indywidualne nakładki wybielające dzięki którym po aplikacji do nich specjalistycznego żelu możesz sam w domowym zaciszu wybielić zęby.

wybielanie
Wybielanie przebarwionego zęba martwego, przed
wybielanie
Wybielanie przebarwionego zęba martwego, po

Wymiana nieestetycznych wypełnień, leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów

W niektórych przypadkach wystarczy wymiana starych, przebarwionych, nieestetycznych wypełnień i zastąpienie ich nowoczesnymi materiałami dzięki czemu uzyskamy efekt zdrowego i czystego uśmiechu. Nowoczesne materiały kompozytowe stosowane do wypełnień zapewniają wiele lat trwałości i wysokiej estetyki. Odbudowy zębów mogą być estetyczne i nie do odróżnienia od natury!

Leczenie próchnicy, przed
Leczenie próchnicy, po

Precyzyjna, estetyczna, minimalnie inwazyjna protetyka

Wkłady, nakłady, endokorony.

Ząb z ubytkiem powinien być wypełniony. Jest to oczywiste , jednak nie zawsze najlepszym rozwiązaniem problemu jest „zwykłe ” wypełnienie.

Jeśli w zębie brakuje sporej ilości tkanki to zwykłe wypełnienie może nie odtwarzać utraconej funkcji i wyglądu zęba.

dentysta Gliwice

Kiedy powinniśmy zdecydować się na odbudowy typu wkład, nakład, endokorona?

W sytuacji dużego ubytku tkanek zęba. Są to „ wypełnienie na miarę ”. Wykonywane są z kompozytu lub ceramiki. Po opracowaniu ubytku pobierane są wyciski. Następnie laboratorium protetyczne przygotowuje odbudowę w kształcie idealnie dopasowanym do ubytku.

Odbudowy te odtwarzają punkty styczne, czyli miejsca styku z zębami sąsiednimi. Powierzchnia żująca jest ukształtowana w sposób który pozwala odtworzyć prawidłowy  kontakt z zębem przeciwstawnym, czyli umożliwia prawidłowe żucie.  Wykonywanie takiej odbudowy poza jamą ustną pozwala na osiągnięcie większej twardości materiału.

Endokorona
Endokorona przed
Endokorona
Endokorona po

Odbudowy typu wkład, nakład, endokorona zmniejszają ryzyko „ złamania zęba”

Często zdarza się, że pacjenci zgłaszają się gdy podczas jedzenia złamała się cała ściana zęba. Najczęściej przyczyną jest przeciążenie , na które narażony jest ząb, którego większą część stanowi wypełnienie stomatologiczne.

Ryzyko zdecydowanie zmniejsza się, jeżeli zastosujemy wymienione odbudowy, dlatego, że rozkład sił jest bardziej fizjologiczny.

Dlatego przy leczeniu mocno zniszczonego zęba warto przeanalizować możliwość odbudowy typu wkład, nakład lub endokorona.

dentysta Gliwice

Co to są licówki, kiedy się na nie zdecydować?

licowka ceramiczna

Licówka jest to niezwykle precyzyjna odbudowa wykonana z cienkiej warstwy ceramiki lub kompozytu przyklejana na przednią (licową) powierzchnię zębów. Licówki wykonujemy, aby poprawić kształt, kolor i wielkość zębów, przez co znacząco poprawiamy estetykę uśmiechu. Licówki są jedną z najbardziej skutecznych i efektownych metod korekcji estetycznych niedoskonałości zębów. Ponadto licówki wykonane z nowoczesnych materiałów stomatologicznych są bardzo trwałe.
Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku możliwe jest zastosowanie licówek?  Zapraszamy do kontaktu!