Protetyka stomatologiczna

Brak pełnego uzębienia w jamie ustnej to obecnie problem, z którym boryka się wielu Polaków. Braki zębowe nie tylko wpływają negatywnie na estetykę uśmiechu i przyczyniają się do utraty pewności siebie, ale skutkują też pogorszeniem czynności żucia, zaburzeniami czynności stawów skroniowo żuchwowych, a także mogą być przyczyną poważnych dolegliwości bólowych głowy. Co więcej, brak poszczególnych zębów powoduje przeciążenia pozostałych, co w związku z tym, zmienia rozkład sił w obrębie zgryzu. W rezultacie skutkuje to postępującym ścieraniem się pozostałych zębów, ich pękaniem i schorzeniami przyzębia.
 
 

Profesjonalna protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych i ich funkcjonalności po utracie zębów naturalnych lub po ich intensywnej degeneracji. Ze względu na potrzeby proponujemy naszym pacjentom szereg rozwiązań dostosowanych do ich wymagań estetycznych i funkcjonalnych.

Leczenie protetyczne opiera się na wykonaniu we współpracy z laboratorium protetyki dentystycznej uzupełnień, które odbudowują tkanki zębów lub zastępują je całkowicie. Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy m.in. korony, licówki, mosty, wkłady (inlay), nakłady (onlay), protezy, struktury mocowane do implantów.

W nowoczesnej protetyce stosowane są systemy CAD/CAM. W rezultacie, dzięki tym systemom wykonujemy uzupełnienia z wielką dokładnością. Wpływa to w znacznym stopniu na trwałość leczenia.

Prace protetyczne, które wykonujemy dla Państwa tworzone są z największą precyzją. Współpraca z profesjonalnymi laboratoriami umożliwia uzyskanie wysokiej jakości prac protetycznych, które do złudzenia przypominają zęby naturalne, lecz nie są one oczywiście podatne na próchnicę. Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy na http://hd-dental.pl/metamorfozy/